Menu

Szkolenie i wychowanie psa - SuperrDOG.pl

PIES W SAMOCHODZIE

szkoleniepsa

Wiosna, lato , jesień, zima. Wakacje , ferie , urlop. A jak wypoczynek to wyjazd. Najczęściej samochodem. Zabieramy ze sobą psy, koty i innych przyjaciół aby razem z nami spędzili czas i podobnie jak my wypoczęli od codzienności. Zanim jednak wybierzemy się w podróż, powinniśmy zadbać nie tylko o nasze bezpieczeństwo ale również naszych przyjaciół. Co zatem zrobić?

Pies w samochodzie – oto kilka zasad:

1.  Nigdy nie przewozimy psa na kolanach kierowcy, bez względy na to czy jest to Chihuahua, czy York. Przy zderzeniu z przeszkodą pies nie ma szans na przeżycie, a dla nas jest to również niebezpieczne. Wybuchająca poduszka powietrzna działa jak katapulta. Nasze ciało lecące do przodu wgniata w tym momencie psa  w wybuchająca poduszkę miażdżąc go.

2.  Nigdy nie trzymamy psa luzem na tylnych bądź bocznych siedzeniach. W chwili zderzenia siła odśrodkowa powoduje że pies przelatuje przez przednia szybę, tłukąc ja a samemu upadając przed poruszający się jeszcze samochód. Są dostępne odpowiednie końcówki do szelek które wpinamy w zapięcie pasów bezpieczeństwa.

3.  Nigdy nie pozwalajmy psu wystawiać głowy za okno. To jeden z przykładów gdzie pies może stracić głowę, ale dosłownie.

 

No dobrze, co zatem jest używane do przewożenia psa w samochodzie?

1.  Szelki i specjalne pasy bezpieczeństwa do mocowania w samochodzie.

Nie ograniczają psu ruchu, ale w razie nagłego zatrzymania czy też hamowania, zderzenia pies nie lata w samochodzie jak worek z kartoflami. JEST TO ZDECYDOWANIE NAJLEPSZY I NAJBEZPIECZNIEJSZY SPOSÓW PRZEWOŻENIA PSA.

Dla służb ratowniczych pies przypięty do pasów bezpieczeństwa będzie również łatwiejszy w obsłudze.

2.  Klatka w bagażniku

Tak, ale nie każda. Zwykła klatka kenelowa absolutnie się do tego nie nadaje. Materiał z jakiego jest wykonana przy zderzeniu składa się jak wyciskarka. Pies nie ma szans na przeżycie, a nawet jeśli się uda to obrażenia mogą być naprawdę duże. Do samochodu stosujemy specjalne klatki do tego przystosowane.

 

Pamiętajmy: Zróbmy wszystko abyśmy w czasie podróży, zarówno my jaki i nasz czworonożny przyjaciel, czuli się komfortowo i bezpiecznie.

 

Szkoła dla psów SuperrDOG

Maria Habrowska

Komentarze (5)

Dodaj komentarz
 • Gość: [Nielot] 91.212.223.*

  Ciekawe, że tu klatka kennelowa jest wręcz zalecana do podróży autem.
  www.fundacja-ast.pl/pl/czytelnia/porady/702-kennelklatka

 • Gość: [gosciuu] *.dynamic.chello.pl

  A jak przewozić kota?
  Co do tych sił, to siła odśrodkowa jest rodzajem siły bezwładności ale nie każda siła bezwładności jest siłą odśrodkową. Siła bezwładności = minus masa x wektor przyśpieszenia. Zatem siła bezwładności występuje, gdy zmienia się prędkość jazdy (kierunek lub wartość) i działa w kierunku przeciwnym do wektora przyśpieszenia. Wektor przyśpieszenia jest pochodną wektora prędkości po czasie.
  Były czasy, gdy to wiedział każdy maturzysta.

 • Gość: [utc] *.icpnet.pl

  "Ciekawe, że tu klatka kennelowa jest wręcz zalecana do podróży autem. "
  Klatka do przewozu samochodem jest najbezpieczniejsza, ale nie taka zwykła druciana, litości. Powinna wyglądać tak: www.safedog.pl/img/products/SL.png.
  A z tymi wpinkami do szelek to pic na wodę. Owszem, powstrzyma psa przed kręceniem się po całym samochodzie i włażeniem nam na kolana, ale NIE zapewnia mu bezpieczeństwa w najmniejszym nawet stopniu. Producenci tych wpinek czy szelek samochodowych nawet uczciwie informują (czasem), że nie pełnią one roli równorzędnej pasom bezpieczeństwa (a tak zdają się myśleć konsumenci, vide notka powyżej).

 • Gość: [PsiSwiat] *.dynamic.chello.pl

  Jeżeli chodzi o przewożenie psa samochodem, to z doświadczenia wiem, że warto zadbać wcześniej o jego sierść. Zapobiega to później żmudnemu sprzątaniu sierści, która tak łatwo się nie usunie :)

 • Gość: [Groomerek] *.dynamic.chello.pl

  @PsiSwiat

  Znam ten ból. W końcu po jakimś czasie nie wytrzymałam i zabrałam swojego psa do groomera. Poza tym często go czeszę i problem zniknął jeżeli chodzi o sierść w aucie.

© Szkolenie i wychowanie psa - SuperrDOG.pl
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci